Susret mladih u Nedelišću

U petak 10. prosinca 2010. godine u župnoj dvorani u Nedelišću je održan susret mladih.

Na susretu su se okupili mladi iz Nedelišća, Pribislavca i Koprivničkog Ivanca. Tema susreta je bila MLADI I OVISNOST. Susret je započeo sa prigodnom meditacijom o Došašću koju su pripremili mladi iz Nedelišća. Župni vikar vlč. Josip Đurin ukratko je uveo u temu susreta i predstavio goste. Gosti susreta su bili trojica mladića: Boštjan iz Slovenije, Ante iz Bosne i Hercegovine i Željko iz Srbije koji su članovi zajednice Cenacolo u Varaždinu. Oni su kroz svoja osobna svjedočanstva mladima progovorili o svojem životu i o svojoj borbi sa ovisnošću, kada i kako su počeli sa uzimanjem droga, kada su se odlučili na oporavak i ulazak u zajednicu. Na susretu su mladima i ukratko prikazali život te zajednice. Nakon susreta mladi su ostali u međusobnom druženju i iznošenju svojih dojmova.