Susret mladih Ludbreškog dekanata

Uoči nedjelje Krista Kralja, u subotu, 23. studenog 2013., u Svetom je Đurđu održan susret mladih Ludbreškog dekanata.

Susret je započeo Svetom Misom koju je animirao domaći zbor mladih, a nakon koje je druženje nastavljeno u vjeronaučnoj dvorani molitvom i meditacijom. Vjeroučiteljica Dubravka, iz susjedne župe Martijanec, pripremila je prigodnu katehezu na temelju Evanđelja nedjelje Krista Kralja. Oko 70 mladih se podijelilo u četiri grupe, nazvane prema ključnim rečenicama teksta koje su detaljnije proučavali. Grupe su se zvale: PROMATRANJE, IZRUGIVANJE, NEDUŽNO OPTUŽEN i OBEĆANJE, a svrha samih grupa je bila da se kroz zajednički rad i promišljanje shvate i aktualiziraju tekstovi kroz vlastiti život. Mladi su na kraju u krune upisivali i čitali svoje molitve Isusu, a na samom kraju susreta pogledali i zanimljivo tumačenje ikone Krista Kralja. Druženje je, naravno, završeno pjesmom. Cijeli susret su organizirale i pripremile vjeroučiteljice Branka Japec Orlović i Mirela Međimorec, a domaćini idućeg dekanatskog susreta su Mladi župe Martijanec.

Cilj ovih susreta je formacija i priprema mladih za susret Hrvatske katoličke mladeži u Dubrovniku, 26. i 27. travnja 2014. godine.

Mirela Međimorec