Proteklog vikenda održan dugi ovogodišnji krizmanički mlaonogometni turnir Varaždinske biskupije

PITOMAČA, 2.3.2019. Protekle je subote u prostorima sportske dvorane osnovne škole Petra Preradovića u Pitomači održan drugi krizmanički malonogometni turnir Varaždinske biskupije u organizaciji Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije.

Turnir je započeo molitvom koju je predslavio supervizor turnira i povjerenik za mlade Varaždinske biskupije vlč. Tihomir Kosec, koji je ujedno zahvalio svima prisutnima na dolasku te uvodnim riječima Tomislava Sakača, koordinatora turnira, koje je dao kratke napomene i smjernice te podsjetio na pravila za odigravanje.

Na turniru je nastupilo 8 ekipa iz sljedećih župa: sv. Marije Magdalene Kneginec, sv. Vida Pitomača, sv. Martina Varaždinske Toplice, Sv. Josipa Varaždin, Sv. Luke Kalinovac, Uznesenja BDM Molve, Sv. Jurja mč. Đurđevac i Sv. Ilije

Prvo mjesto pripalo je ekipi iz župe sv. Jurja mučenika iz Đurđevca, drugo mjesto je osvojila ekipa župe sv. Josipa iz Varaždina, dok je treće mjesto pripalo domaćoj ekipi župe sv. Vida Pitomača.

Najboljim igračem turnira proglašen je Dominik Babić iz ekipe Župe sv. Vida Pitomača, najboljim strijelcem turnira proglašen je Vinko Horvatić iz ekipe Župe sv. Josipa Varaždin dok je najboljim golmanom turnira proglašen Patrik Brezovec iz iste župe. Ekipi iz Župe sv. Martina biskupa Varaždinske Toplice pripala je titula najbolje „fair-play“ ekipe turnira.

Turnir je prošao u prijateljskom ozračju, druženju i čistoj igri. Na kraju turnira voditelj se zahvalio domaćinima, ravnatelju osnovne škole domaćinu, g. Igoru Maresiću, na iznimno lijepom gostoprimstvu, sucima, zapisničkom stolu i medicinskoj potpori te svim sudionicima turnira na sudjelovanju podijelivši pritom prikladne zahvalnice za prva tri mjesta.

Radujemo se novom susretu na jesen!