Drugi susret mladih bednjanskog dekanata

KAMENICA, 12.12.2015. Održan drugi susret mladih bednjanskog dekanata u župnoj crkvi sv. Bartola Apostola u Kamenici.

Dana 12. prosinca 2015. godine održao se drugi susret mladih Bednjanskog dekanata u Kamenici u crkvi sv Bartola apostola s početkom u 17 sati.  Sudjelovali su mladi iz susjednih župa: Višnjice, Vrbna, Lepoglave, Kamenice, Klenovnika, Cvetlina te župe svetog. Ivana Krstitelja Gornje Jesenje.

Susret je započeo slavljem svete mise u kameničkoj župnoj crkvi koju je predvodio vlč. Danijel Herceg, jesejanski župnik u koncelebraciji Dragutina Joča, kameničkog župnika. Bio je prisutan i Nikola Markušić, župni vikar u Lepoglavi.

Susret se nastavio u župnoj dvorani gdje su mladi zajedno s povjerenicima za mlade Bednjanskog dekanata vlč. Danijelom Hercegom, župnikom, Gabrijelom Belčić, vjeroučiteljicom te Stelom Posavec, animatoricom raspravljali o pravim vrijednostima koje nam Božić svima donosi, nastojeći se pripremiti za nadolazeći blagdan. Posebno su istaknuli kako ljudi danas zanemaruju prave vrijednosti kao što su druženje i zajednička molitva s bližnjima ili pak odlazak na zornice kako bi što radosnije dočekali i proslavili u veselju rođendan malog Isusa. Sve duhovno polako se zanemaruje te se sve veća pažnja pridaje materijalnome, čime se zakrivaju prave vrijednosti koje nam Božić donosi.

U sklopu susreta održana je mala kreativna radionica na kojoj su mladi vjernici mogli iskazati svoju kreativnost izrađujući kutijice u kojima su se skrivale veoma motivirajuće poruke. Te kutijice mogli su međusobno razmijeniti tokom susreta ili pokoniti bližnjemu da mu uljepšaju nadolazeći blagdan.

Sara Gašparić

Slika