Dekanatski susret u Ivancu

pc010334_thumbU župi sv. Marija Magdalena 24. travnja održan je zadnji pripremni susret Gornjovaraždinskog dekanata za Susret Hrvatske katoličke mladeži u Zadru. Cijelu godinu mladi su se intenzivno nedjeljnim susretima pripremali po svojim župama, a jednom mjesečno na razini dekanata u jednoj od župa.

Tako su se u pripreme uključili mladi iz župa: Ivanec, Margečan, Vinica, Donja Voća, Maruševec, Petrijanec, a pridružili su se i mladi iz župe Mihovljan. Ivanec je imao priliku biti dva puta domaćin. Na prvom susretu domaćini su predstavili temu, logotip, biblijski tekst koji je bio nadahnuće za temu te pokušali naučiti Himnu susreta. Na završnom susretu upriličeno je svečano euharistijsko slavlje na kojem su se ujedinili zborovi mladih iz Margečana i Petrijanca. Misno slavlje predslavio je župni vikar vlč. Ivica Bačani, koji je dekanatski povjerenik za mlade i koji sa s. Danijelom Anić vodi susrete za mlade u Ivancu. Nakon euharistijskog slavlja animatorice župe Anja Peček i Jasmina Jagetić imale su animacijske igre i plesove te je upriličeno agape za koje su se pobrinuli ostali članovi zajednice mladih KAPI-Kristovi apostoli istine - u Ivancu. Da je radost bila potpuna svjedočila je radosna atmosfera, duh veselja, smijeha i plesa. Susret u Zadru pun je radosnog i nestrpljivog iščekivanja.

Zajednica mladih KAPI Ivanec