4. susret mladih vjernika Koprivničkog dekanata

U subotu 21. travnja 2012. u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Močilama, održan je četvrti susret mladih vjernika Koprivničkog dekanata, ujedno i posljednji u nizu susreta čija je svrha priprema mladih za Susret hrvatske katoličke mladeži koji će se održati u Sisku 5. i 6. svibnja 2012.

Susret je bio upriličen u duhu Euharistijskog klanjanja i svete mise pod geslom: "Ja sam s vama" (Mt 28, 20). Svetu misu je predvodio msgr. Leonard Markač, župnik u Močilama i dekan Koprivničkog dekanata uz asistenciju trajnog đakona Miljenka Flajsa koji je ujedno predvodio i euharistijsko klanjanje.

Msgr. Markač je u propovijedi usporedio mlade s Isusovim učenicima, ali ne sa širim krugom sedamdesetorice, već s dvanaestoricom najbližih Njemu. Također, podsjetio je mlade na Isusovu prisutnost koju je lako primjetiti ako se tome posveti samo malo pažnje.

Pjevanje je predvodio zbor mladih župe Močile, „Eshaton".