2. susret mladih vjernika Bednjanskog dekanata

U subotu 17.03.2012. u župi Bezgrešnog Začeća Blažene Djevice Marije u Lepoglavi susrelo se tridesetak mladih u sklopu priprema za SHKM u Sisku koji će se održati ove godine.

Susret je započeo svetom misom koju je predvodio p. Josip Krčmar Ocist, povjerenik za mlade Bednjanskog dekanata i župnik u Gornjem Jesenju.

Duhovni program nakon Svete mise nastavljen je euharistijskim klanjanjem. Nakon klanjanja priprema se nastavila u dvorani bl. Alojzija Stepinca uz sudjelovanje u katehezi na temu: „Lisice imaju jazbine, ptice nebeske gnijezda, a Sin Čovječji nema kamo bi glavu naslonio (Lk 9, 58) koju je vodio đakon Petar Mlakar i njegovi suradnici iz zajednice mladih Lepoglava.

Mladi su kroz Evanđelje, razmišljali kako je put za Isusom ponekad težak, da traži žrtvu i odricanje, ali da je to jedini i najbolji način da uspijemo u životu, jer nam Krist daje svoju bezuvjetnu ljubav koja pobjeđuje svaku našu patnju, tugu, depresiju i neuspjeh. Potaknuti igrom „Osloni se na mene", mladi su se uvjerili kako se uvijek možemo osloniti na Isusa pa i onda kad sagriješimo, On je tu i nikada ne odustaje od nas.

Podijeljeni u četiri grupe s tematikom „Prirodne katastrofe", „Rat", „Ljudi na rubu društva" i „Ostavljenost", mladi su sa svojim animatorima razgovarali o osjećajima ljudi koji se nalaze u takvim teškim situacijama te što sve mi kako mlade osobe možemo učiniti za njih.

Kateheza se zaključila prigodnim plakatom, s mišlju kako Bog kroz nas ostvaruje svoja silna djela na drugima, zato budimo spremni u svakome čovjeku prepoznati Božje lice.

Mladi su se nastavili družiti uz kolače i sokove, od kojih su se najviše odazvali iz Gornjeg Jesenja (kod kojih se održala prva duhovna priprema), Kamenice, Cvetlina i Lepoglave. Pozivamo sve mlade da nam se pridruže na križnom putu bl. Alojzija Stepinca u Lepoglavi i tako budemo svjetlo Kristova uskrsnuća.

Jelena Zidar i Monika Galović