Drugog dana adventske duhovne obnove u varaždinskoj katedrali gostovao Alan Hržica

VARAŽDIN, 8.12.2016. Ovog četvrtka gost u sklopu adventske duhovne obnove "Četvrtkuj advent u katedrali" bio je pjevač duhovne glazbe i voditelj molitvene zajednice „Srce Isusovo“ Alan Hržica.
Na blagdan Bezgrešnog Začeća Blažene Djevice Marije varaždinska se katedrala u potpunosti ispunila mladim vjernicima. Nakon slavlja sv. mise koju je predvodio povjerenik za mlade Varaždinske biskupije vlč. Tihomir Kosec, a čije su pjevanje animirali mladi, gost večeri, Alan Hržica, pjevač i voditelj molitvene zajednice "Srce Isusovo" posvjedoćio je kako se obratio i kako je Bog preko njega utemeljio molitvenu zajednicu "Srce Isusovo" koja svoje ogranke ima već u 16 gradova diljem Hrvatske.

„Želim mladima reći pokazati kako sve može ići drukčije od onoga što im nameće svijet. Kako Bog ima za svakoga originalnu i neobičnu avanturu i kako treba što prije kupiti kartu za taj Put.“, rekao je Alan Hržica. U svojem svjedočanstvu, Hržica je usporedio život prije Boga i život kad je u njega pustio Gospodina, govoreći o svojima usponima i padovima, o podršci prijatelja, o vanrednim Gospodinovim zahvatima u njegov život, sakramentalnom životu, značaju predbračne čistoće, o izmoljenoj supruzi te na koji način danas služi kroz zajednicu „Srce Isusovo“.

„Brak je prekrasna stvar kada se u Bogu rađa. Svoju današnju suprugu Ricardu sam upoznao u Međugorju nakon molitve na Podbrdu gdje sam zavapio Gospi da je vrijeme i da je molim da me zagovara kod Gospodina za moj brak. Par minuta kasnije spuštajući se s Podbrda upoznao sam Ricardu i duboko mi se taj susret urezao u srce. Pokušao sam tome čak i pobjeći jer sam bio u kompliciranim situacijama, nesređenoj glavi, ali ipak malo pomalo sve me vodilo mojoj Ricardi. Oženili smo se nakon godinu dana otkad smo se upoznali. Veselimo se i zahvalni smo na svakom trenutku kada možemo biti zajedno. Što se tiče služenja Gospodinu, imam puno projekata i ideja, a dani su prekratki. Otvorile su se duhovne brane i sve se više ljudi javlja u zajednicu i zajednice oko mene. Želim s voditeljima drugih zajednica razvijati laički apostolat na ulicama i što više ljudi dovoditi u Crkvu svećenicima na ispovijed i Euharistiju. Uz to truditi se i dalje razvijati i duhovnu glazbenu scenu.“

Drugi dan adventske duhovne obnove završio je klanjanjem Presvetom koje je animirao sam Alan Hržica.

Idućeg četvrtka, 15. prosinca 2016., očekuje nas naš treći gost, vlč. Dragutin Goričanec, voditelj i duhovnik udruge „Job“ s temom pod naslovom „Svećenik –(ni)KAJ SPECIJALNO!?“. Ovaj zagrebački svećenik pruža duhovnu pomoć djevojkama koje se bave prostitucijom i pomaže im promijeniti život. Izuzetni je svećenik koji slijedi Papin poziv da „Crkva mora izaći na ulice gradova“ bavi se i pastoralom osoba s posebnim potrebama.

Vidimo se i idućeg četvrtka u varaždinskoj katedrali u 18 sati!